محل تبلیغات شما

طراحی پوستر میتواند برای یک طراح بسیار چالش برانگیز باشد،  مخصوصا اگر اولین باری باشد که چنین کاری را انجام میدهد.اما با توجه به تحقیقات انجام شده و همچنین نظر کارشناسان  در اینجا یک لیستی از نکات و اطلاعاتی را فراهم کردیم تا به هر شخصی درطراحی پوستر  کمک نماید. مساله این است که شما از کجا باید شروع نمایید و چه مواردی را باید به یاد داشته باشید.

۱-کانون توجه و تمرکز را پیدا نمایید

در پس زمینه هر پوستر باید یک پیام و  ایده ای قرار گرفته باشد. و باید بتواند با افراد به راحتی ارتباط برقرار کند و به همه حس واحدی را منتقل نماید.

Jesús Prudencio توضیح میدهد که:

من بسیار تمایل دارم که علاقه و گرایش های خودم را دنبال کنم. اما معمولا هیچ گاه آن ها را در طرح های خودم اعمال نمکینم زیرا  دوست دارم آنها روال مینیمال و ساده ای را داشته باشند. و همچنین با حداقل تعداد المان و عناصر یک پیام ماندگار را انتقال دهم.

بنابراین وقتی شما یک پوستری طراحی مینمایید سعی کنید در مورد ایده های مختلف خود فکر کنید و با موردی پیش بروید که یک تاثیر به سزایی را بر روی حجم گسترده ای از مخاطبین دارد. بنابراین طرح تنها نباید به سلیقه طراح بستگی داشته باشد و باید با تمرکز بر روی هدف پروژه برای همه جذاب باشد.

کانون توجه و تمرکز در طراحی

۲-در جزئیات سازگاری و هماهنگی وجود داشته باشد

وجود سازگاری  و هماهنگی در جزییات یک کلید اصلی در طراحی پوستر خوب میباشد.

Prudencio میگوید:

برای ایجاد یکدستی در طراحی پوستر، من از یک فونت یکسان برای تمام عنوان ها و ازفونت مقابل آن برای قسمت های جزئیات اطلاعات کار استفاده میکنم.همچنین رنگی که در پس زمینه استفاده میشود نیز همانند فونت بسیار دارای اهمیت میباشد.و باید بر اساس این باشد که قرار است چه حسی به کاربر منتقل شود و این رنگ چطور با سایر عناصر ترکیب شود.

سازگاری جزئیات در طراحی

Typography

یکی از بهترین و شناخته شده ترین طراحان بریتانی ( Radim Malinic)، که دارای مشتری هایی از قبیل Acer، شورای هنر انگلستان، BBC و موزه لندن میباشد. به خاطر استفاده خارق العاده خود از ترکیب رنگ ها و  مونتاژ صحیح تصاویر مشهور شده است.و میتواند دست خلاق خود را در هر چیزی  به کار گیرد. و میگوید:
طراحی گرافیک یک ترکیب زیبایی نازکی ها و کلفتیها است. و از زمانی که من  font Graphic  را شناختم دوست دارم که آن را در فرصتی به کار ببرم.شما میتوانید در طراحی خود هر تنوع و خلاقیتی را به کار ببرید. اما باید توجه داشته باشید که متناسب در طراحی پوستر چه پیامی را منتقل میکنید و فونتهایی که به کار میبرید نیز مکمل هم باشند.

Typography

۴-یک روز کامل را به طرحی خود اختصاص دهید

زمانی که فکر کردید که طراحی پوستر شما به پایان رسیده است از طرح خود فاصله بگیرید و روی چیز دیگری متمرکز شوید. زمانی که شما پس از مدتی مجددا بازگردید و به طرح خود نگاه بیندازید شما به ضعف های جدیدی در آن پی خواهید برد که در هنگام طراحی متوجه آن نشدید.

بسیاری از طراحان پیشنهاد میکنند که شما باید یک روز اضافه را بر روی طرحی که  طراحیکرده اید صرف کنید. البته توجه به این نکته در طراحی هر طرحی موثر است. و  نظر اطرافیان خود نیز در مورد طرح جویا شوید.

اختصاص زمان بیشتر به طراحی۵-طراحی بهینه ای داشته باشید
سعی کنید از به کار بردن گرافیک و متن های اضافی در طراحی خود خودداری کنید.و فقط مواردی را به کار ببرید که بر روی مفاهیم اصلی تمرکز میکنند.

طراحی یک پوستر با لغات و تصاویر کمتر، برای مشتریان بسیار جذاب تر و چشم نواز تر میباشد.و در این حالت باعث میشود افراد بر روی مفهوم  پوستر بیشتر تمرکز کنند و در نتیجه یک طرح و اثر به یاد ماندنی خواهید داشت.

طراحی بهینه

طراحی مینیمال

منبع مطلب

روش هایی برای طراحی یک پوستر زیبا

دانلود آهنگ جدید حمید هیراد به نام دیر کردی

آماده سازی رنگ برای نقاشی ساختمان

یک ,کار ,داشته ,های ,روی ,تمرکز ,به کار ,بر روی ,که شما ,است و ,و باید

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

اساس تربیت فروشگاه فایل 1 cirtuischenir Kathryn's collection خدمات اینترنتی در سراسر استان گلستان شهدای فراموش نشدنی، شهدای هسته ای و ... هزاران مطلب پیرامون طب سنتی و مسایل مرتبط tocanate bicardplasar شرکت کالا صنعت زاگرس (SAMCO)